Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to modne i bardzo eleganckie dekoracje okienne, których funkcjonalność i dekoracyjność dają ogromne możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu. Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie zapewniają osłonę przeciwsłoneczną praktycznie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się również jako osłona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. To niezwykle elegancka i funkcjonalna ozdoba, nie tylko okna, lecz całego wnętrza. Klasyczne rolety rzymskie sterowane są ręcznie za pomocą mechanizmu łańcuszkowego lub elektrycznie przy użyciu pilota. Mogą być montowane na ścianie lub suficie, we wnęce okiennej oraz na ramie skrzydła okiennego.

Zupełnie nowym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie w systemie RVS. Jest on montowany w świetle szyby, a co za tym idzie – nie utrudnia otwierania skrzydeł okiennych. To rozwiązanie, które zapewnia swobodę w przesłanianiu dowolnie wybranej części okna. Rynny takiej rolety (górną i dolną), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna, możesz dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej za pomocą wygodnych uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. W ten sposób roleta utworzy w oknie efektowne zakładki. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Decydując się na rolety dostajesz możliwość dobrania zasłonek i poduszek wykonanych z tego samego materiału. Wykorzystanie jednego motywu w dekorowaniu, zapewni gustowne wykończenie całego wnętrza. Możesz również zdecydować się na kolory ze sobą kontrastujące, w zależności od sposobu aranżowania.

W zależności od kolorów okna lub detali okiennych jest możliwość dobrania odpowiedniego koloru systemu rolety rzymskiej. Dostępne kolory w standardzie to: biały, brąz, antracyt, silver, mosiądz.

Zalety produktu

  • Swobodne ustawienie wysokości rolet przy pomocy sterowania łańcuszkowego, elektrycznego.
  • Łatwy sposób czyszczenia produktu.
  • Niezawodny samohamujący mechanizm, pozwala ustawić roletę rzymską na dowolnej wysokości.
  • Poręczne zawieszenie oraz estetyczne upięcie zasłon.
  • Idealne ułożone fałdy bez dodatkowego marszczenia.
  • Bogata kolekcja kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających oraz transparentnych.
  • Możliwość zakupu w tej samej tkaninie poduszek oraz zasłon.
  • Zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym.
  • 36 miesięcy gwarancji.

Realizacje:

Filmy: