Zasłony panelowe Anwis

Zasłony panelowe, przesuwne (Panel Track) to nowoczesny sposób przesłaniania, dzielenia i dekorowania wnętrz. System PANEL TRACK składa się z szyny prowadzącej oraz mocowanych do niej pionowych, przesuwnych pasów tkaninowych podczepionych do szyny. Szyna zasłony panelowej może posiadać od 2 do 5 torów, zaś zasłona może się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki jak kurtyna.

Dzięki możliwości dowolnego montowania zasłon: we wnęce okna, na ścianie lub suficie, system zasłon panelowych dedykowany jest do każdego wnętrza.

Zasłony typu PANEL TRACK pozwalają w efektowny sposób podzielić przestrzeń w zależności od potrzeb oraz wystroju. Możliwość otwierania lub zamykania powierzchni doskonale sprawdza się nie tylko w nowoczesnych domach, o dużych otwartych przestrzeniach, ale również w niewielkich wnętrzach, w których tego typu zabieg stanowi swego rodzaju „ruchomą ścianę działową”.

Biorąc pod uwagę wymiary zasłon PANEL TRACK firmy ANWIS nadają się zarówno do małych przestrzeni mieszkalnych, jak również do dużych powierzchni konferencyjnych. Doskonale sprawdzi się w przestrzeniach, w których znajdują się duże przeszklone powierzchnie okienne lub drzwiowe np.: drzwi przesuwne prowadzące na taras. Przesuwne systemy doskonale sprawdzają się również w przestrzeniach publicznych tj.: salonach kosmetycznych, gabinetach zabiegowych oraz lekarskich i innych.

Przesłony marki ANWIS wykonywane są dokładnie na wymiar, zgodnie z zamówieniem Klienta.

Dekoracyjność paneli i możliwości zastosowania wielu rozwiązań kolorystycznych: m.in.: łączenie różnych typów tkanin w tym kolorów i wzorów, mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny sposób przesłaniania okien /tj. zasłony oraz firany/. Dostępna w ofercie firmy ANWIS szeroka gama kolorystyczna i wzornicza pozwala na wybór materiału zgodnie z aranżacją wnętrza i pełnioną przez niego funkcją.

Dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny możemy kreować wizualne wrażenie wnętrza, korygować proporcje okna i pomieszczenia. Jasne transparentne tkaniny optycznie powiększą pokój, a także go rozświetlą, natomiast wzory nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność.

Przy wyborze tkaniny warto zwrócić również uwagę na jej transparentność. Gramatura będzie wpływała na stopień przenikania światła przez materiał. Panele zasłon możemy swobodnie zestawiać kolorystycznie, jak również w dowolnej momencie zmienić kolejność miejsca ich zawieszenia w systemie, tym samym zyskując dodatkową funkcję aranżacyjną.

Oczywiście w zależności od wyboru tkaniny: można uzyskać interesujące efekty od delikatnego wydzielenia części pomieszczenia, w którym wybór stopnia transparentności tkaniny podkreśli jego charakter lub może stanowić typowe odgrodzenie części powierzchni w celu zachowania intymności np.: wydzielenie garderoby, pokoju dziecięcego.

Wzornik tkanin panelowych

Zalety:

  • Funkcjonalność konstrukcji, dającej zastosować się praktycznie w każdym pomieszczeniu
  • Sposób mocowania: we wnęce okiennej, na ścianie lub na suficie
  • Łatwość obsługi i wymiary tkanin (można zakupić kilka rodzajów pasów, które np. w zależności od pory roku zmieniamy, uzyskując nową aranżację wnętrza)
  • Dopełnienie aranżacji wnętrza – dowolność łączenia wzorów i kolorów, możliwość zamiany miejsc paneli
  • Atrakcyjna forma dzielenia przestrzeni
  • Stanowią połączenie firany, zasłony i żaluzji, co wyróżnia je spośród wszystkich systemów żaluzjowo-zasłonowych.
  • Nowoczesna dekoracja okienna zastępująca firany i zasłony
  • Możliwość przesłaniania dużych przeszklonych powierzchni
  • Komfortowa regulacja natężenia światła docierającego do wnętrza

Detale:

Realizacje:

Dane techniczne:

 

System

Liczba
torów

min. Szerokość
[mm]

max szerokość
[mm]

max wysokość
[mm]

max powierzchnia
m2

Panel Track
sterowanie
jednostronne

2

850

2100

3500

7,03

3

1250

3010

3500

10,53

4

1700

3950

3500

13,82

5

2050

4850

3500

16,97

Panel Track
sterowanie
dwustronne

6

2800

6000

3500

21,00

8

3650

8000

3500

28,00

Przeznaczenie: okna o dużych powierzchniach, witryny, wnęki, ścianki działowe