Moskitiery Anwis

Moskitiery firmy Anwis to siatki instalowane w otworach okiennych i drzwiowych, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami z zewnątrz (pyłki, kurz, liście). Możliwość doboru typu oraz kształtu moskitiery w zależności od funkcji oraz typu otworu okiennego pozwoli idealnie dobrać produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. Nowością są siatki antyalergiczne mające na celu ochronę nie tylko przed insektami, ale również alergenami zawartymi w powietrzu.

Zastosowanie moskitiery w żaden sposób nie przeszkadza w pracy rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie ogranicza również widoczności w świetle okna. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych (ramka wykonana jest z aluminium), co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien.

Profile, z których produkowane są moskitiery malowane są w kolorach zbliżonych do kolorów stolarki okiennej. Prawidłowo zamontowane moskitiery zatrzymują zarówno insekty, jak
i pyłki roślinne na zewnątrz.

Moskitiery szczególnie polecane są w pomieszczeniach kuchennych, pokojach dziecięcych oraz obiektach położonych nad jeziorami i w pobliżu punktów hodowlanych.

W naszej ofercie dostępne są moskitiery firmy Anwis:

 • STAŁE – RAMKOWE
 • ROLOWANE – POZIOME i PIONOWE
 • OTWIERANE – OKIENNE i DRZWIOWE
 • PRZESUWNE – JEDNO I DWUSKRZYDŁOWE

MOSKITIERA RAMKOWA
Montowana jest w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, która dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia.
Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie celu zapewnienia cyrkulacji powietrza.
Zamontowane na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu. Dużą zaleta moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.

W ofercie posiadamy również moskitiery ramkowe o nietypowych kształtach – półokręgi, wielokąty, trójkąty, trapezy.

MOSKITIERA ROLOWANA

Moskitiera rolowana występuje w wersji poziomej oraz pionowej i stosowana jest zarówno do okien, jak również drzwi. Wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i nieczystości z zewnątrz.
Moskitiera rolowana w wersji pionowej stosowana jest najczęściej do okien. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.
Moskitiery rolowane, przesuwna w poziomie stanowi idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy taśmy magnetycznej pozwala łatwo i szybko rozwinąć i zwinąć roletę.
Warto zwrócić uwagę, iż wybrane typy rolet zewnętrznych moga być wyposażone w moskitierę rolowaną. Ograniczenie jednak stanowi wymiar – maksymalna powierzchnia pancerza z moskitierą wynosi 2,64 m2.

MOSKITIERA OTWIERANA
Moskitiera otwierana stosowana zarówno do okien, jak również drzwi, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej.
Wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz.
Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.
W celu poprawienia usztywnienia ramy drzwiowej w moskitierach otwieranych drzwiowych istnieje możliwość zastosowania futryny wykonanej z zamkniętego profilu aluminiowego.

MOSKITIERA PRZESUWNA
Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu typów moskitiery przesuwnej, a także dobór prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli idealnie dopasować produkt pod kątem jego funkcjonalności oraz miejsca montażu. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien i drzwi. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna /brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery/.

Zalety:

 • skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
 • dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
 • rodzaje moskitier: stałe – ramkowe okienne i drzwiowe, otwierane – okienne i drzwiowe, rolowane – poziome i pionowe,
 • profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerkokiej gamie kolorów z palety RAL
 • możliwość zastosowania w moskitierach otwieranych samozamykaczy w zawiasach, podnoszących komfort użytkowania moskitiery
 • wyjątkowo mocne i trwałe materiały
 • specjalnie zastosowana siatka nie zmniejszająca widoczności, odporna na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz
 • materiały nie przyciągające brudu
 • produkt wykonany idealnie na wymiar
 • możliwość wyboru kolorystyki profilu z palety RAL lub palety oklein drewnopodobnych*
 • kolor siatki – czarna lub szara (w zależności od typu moskitiery)

Realizacje:

Dane techniczne:

Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

 

Moskitiera

Max szerokość
[mm]

Max wysokość
[mm]

ramkowa okienna

2200

2400

otwierana okienna

1300

1900

otwierana drzwiowa

1300

2400

rolowana okienna

1600

2400

rolowana drzwiowa

1500

2400

przesuwna

2000
/wymiary jednego skrzydła/

2500